Traditioneel wordt ieder jaar op 10 mei op OBS De Startbaan de slag om Ypenburg herdacht. Dat doen we samen met de Grenadiers en Jagers die hier destijds hebben gevochten en de slag tegen Duitsland toen hebben gewonnen. Veel bewoners weten niet dat er op Ypenburg in op 10 mei 1940 flink gevochten is en dat er straatnamen van hun wijk vernoemd zijn naar militairen die destijds een belangrijke rol speelden. Omroep West deed er verslag van en maakte een mooi filmpje waarop ook leerlingen van onze school aan het woord zijn…

Meer van Omroep West over dit item is te zien op deze link.

Aan deze ochtend ging veel voorbereiding vooraf. Meer dan ooit is het van belang dat onze leerlingen opgroeien tot open, maar ook kritische wereldburgers. Nadenken over de thema’s oorlog en vrede en hoe de leerlingen hierover een eigen mening vormen, kwam aan de orde in een project over identiteit. Ook studeerden de leerlingen een lied in en maakten ze hun eigen gedichten voor bij de plechtigheid.

Om te gaan zingen voor een groot publiek waarbij zelfs de burgermeester van Den Haag aanwezig is, moet je sterk in je schoenen staan. Daarom werd al een dag van tevoren een generale repetitie gehouden en werd alles nog eens doorgesproken in het kantoortje van juf Erna…

De leerlingen hadden allemaal een eigen rol: het voordragen van een eigen gedicht, het zingen van een lied of het bezoek informatie geven over de tentoonstelling van het project. Sommige leerlingen hadden een grote rol. Plotseling moesten ze omgaan met veel aandacht van de media…

Maar deze leerlingen deden het niet alleen, de hele school deed mee. Er waren ook ouders die kwamen kijken…

Daar zit je dan…tussen allemaal belangrijke mensen te wachten tot je een solo mag zingen of je gedicht mag gaan voordragen. De zenuwen worden er niet minder om…
IMG_0206

IMG_0191

Maar ondanks die zenuwen ging het hartstikke goed! De zang en de gedichten ontroerden gasten en ouders. Helaas bleek één van de microfoons stuk waardoor het talent van de leerlingen wat minder uit de verf kwam. De leerlingen lieten zich hierdoor niet van de wijs brengen en bleven vol overgave hun lied brengen. De mooie liedjes komen van ZangExpress!

Je staat er weer bij stil dat vrijheid soms zwaar bevochten moet worden en niet vanzelfsprekend is. Na de voordrachten was het tijd voor het defilé. Kransen en bloemen werden bij het monument gelegd door genodigden en leerlingen…

IMG_3765Daarna ging iedereen naar binnen voor een hapje en een drankje. Het was mooi om te zien dat er gesprekken ontstonden tussen leerlingen, militairen, ouders en andere aanwezigen en dat men elkaar veel te vertellen had. De leerlingen konden goede uitleg geven over de tentoonstelling en de militairen vertelden over hun rangen en insignes…

Zo wordt de samenwerking tussen OBS De Startbaan, de Grenadiers en Jagers en de Stichting Historisch Ypenburg steeds hechter. Van deze dag zijn veel foto’s en filmpjes gemaakt die lang niet allemaal gepubliceerd kunnen worden in dit blog maar via deze link wel te bekijken zijn en te downloaden uit ons digitaal foto-album. Dus voor alle leerlingen en ouders die nog eens terug willen blikken…

Dank aan alle leerlingen, leerkrachten, ouders, Grenadiers, Jagers en andere aanwezigen die van deze ochtend een mooie herdenking hebben gemaakt.

Groet,
Juf Annemarie

Eén reactie »

  1. […] eerdere blogs is te lezen dat wij als basisschool het monument van de Grenadiers hebben geadopteerd en daarom traditioneel op […]

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.