Naar wie heet onze straat? Welke geschiedenis heeft onze wijk? Nou… dat is best een bijzonder verhaal. Op 10 mei 1940 sloeg ons leger in onze wijk Ypenburg een inval van de Duitsers af. Veel jonge Nederlandse militairen begonnen die dag met een glas chocolademelk en een krentenbol. Ze kregen 5 kogels mee en zagen voor het eerst parachutisten: De Duitse vijand die met grote overmacht aan manschappen, wapens en vliegtuigen ons neutrale land binnenviel. Veel van onze jongens zouden het einde van die dag niet halen. Onze straatnamen herinneren hun namen. En onze leerlingen van de groepen 8 gingen vandaag naar de Stichting Historisch Ypenburg om te luisteren naar verhalen over hun eigen wijk. Ze hadden zich goed voorbereid en het boek van
Astrid Abbing gelezen.IMG_2497

Nu waren ze in de gelegenheid Astrid zelf vragen te stellen… Wat betekent toch Douglas achter de namen van de militairen?

En hoe kwam Astrid aan haar informatie voor het boek?

En rond te kijken in de Curtiss Corner. Het domein van de stichting… De gebeurtenissen rond de Tweede Wereldoorlog stonden centraal en de geschiedenis van de wijk Ypenburg als vliegbasis. Toch werd ook even aangestipt dat Ypenburg de oudste geschiedenis heeft van heel Den Haag. Deze geschiedenis stamt namelijk al uit de Steentijd. Er zijn resten van Steentijdmensen gevonden die hier op het duin leefden. De leerlingen konden even rondkijken in de Curtiss Corner…

Daarna werd het Ilsy Plantsoen bezocht. Hier staat het monument Ypenburg en het Stationsgebouw Ypenburg van de architecten J.A. Brinkman en L.C. van der Vlugt.

Op 10 mei zal bij ons op het grasveld voor de school ook weer de jaarlijkse herdenking plaatsvinden met de Grenadiers en Jagers. Dit keer valt het niet in de Meivakantie en zullen de leerlingen van OBS De Startbaan deelnemen, behalve de groepen 7 en 8 die dan net op schoolkamp zijn. Deze groepen laten wel een tentoonstelling achter die die dag te bezichtigen zal zijn voor alle belangstellenden.

Wij willen de Stichting Historisch Ypenburg hartelijk danken voor hun gastvrijheid en hun verhalen!

Alle belangstellenden zijn op 10 mei welkom om 10.00 uur op he veld voor
OBS De Startbaan aan het Böttgerwater 21, voor de herdenking met de
Grenadiers en Jagers.

Wordt dus vervolgd,
Juf Annemarie

»

  1. Druten schreef:

    Beste mevrouw Van Es, beste Annemarie, Enige tijd geleden vroeg ik naar docenten die zelf een blog schreven. Ik heb twee!! reacties gehad, waarvan u er een bent. Hartelijk dank hiervoor. Voor http://www.komenkypost.nl heb ik een artikel geschreven over uw website. Dit vindt u in de bijlage. Zoals u op de website schrijft, wilt u graag inzage. Zou u het artikel willen lezen en eventuele onjuistheden m.b.v. ‘wijzigingen bijhouden’ willen noteren. Ik zou graag uw toestemming hebben, zoals op de site beschreven, om dit artikel te mogen plaatsen. Is het mogelijk om een foto van u te ontvangen om bij de beschrijving onderaan het artikel te plaatsen. Hartelijk dank alvast. Met vriendelijke groet, Ankie Cuijpers (oud-docent en redacteur KomenskyPost)

  2. […] maand (april 2017) is het thema burgerschap aan de beurt. Op ‘De Startbaan’ is gekozen voor het verkennen van de eigen buurt, de wijk […]

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.