En dat is precies wat er op OBS De Startbaan gebeurde. De groepen 7 doen mee aan de Bright Idea Challenge van Shell. Ze gaan ideeën bedenken die mogelijk bijdragen aan het oplossen van wereldproblemen betreffende schoon water, voedsel voor iedereen en de overgang naar schonere energie. Bij dit project horen bouwpakketjes van autootjes die op zout water kunnen rijden. Van het bezoek aan Generation Discover (zie eerdere blogpost) had ook groep 8 nog deze bouwpakketjes liggen en een week eerder al ervaring opgedaan met het in elkaar zetten van de autootjes. Het paste mooi in hun project over de stad en ik schreef erover in een vorige blogpost. De filmpjes hiervan hielp de groepen 7 weer om direct goed aan de slag te gaan. Zij leerden van de ervaringen van de groepen 8 en het mooie was dat ze de groepen 5 en 6 mee lieten doen. Zo gingen afgelopen vrijdag dus 4 groepen (2 groepen 7 en de groepen 5 en 6) gezamenlijk aan het werk. De leerlingen uit de groepen 5 en 6 waren blij dat ook ze ook mochten meedoen en een groot aantal had al gehoord van hun oudere broertjes, zusjes en schoolgenootjes over het project. Ze vertelden erover tijdens de instructie en bleken erg betrokken en goed op de hoogte. Dat had volle klassen tot gevolg waarin de groepen 7 samen met de lagere groepen aan het werk gingen…
img_0001

Dankzij groep 8 wisten de leerlingen dat de zoutoplossing nauwkeurig gemaakt moest worden en de verhoudingen hierbij belangrijk waren: 20% zout en 80% water…

Nu moest het wel goed gaan…

Toch bleven er nog genoeg uitdagingen over om die auto’s perfect te laten racen…

En ook het goed gebruik van energie houdt de leerlingen bezig…

Ook de leerlingen van de groepen 5 en 6 gaan meedenken en hun oplossingen aandragen voor de Bright Idea Challenge, al mogen ze dan niet zelf een idee inleveren. Ze helpen onze groepen 7 die er al druk mee bezig zijn.

Zo gingen afgelopen vrijdagmiddag de lokalen open en heb ik genoten van het enthousiasme van de leerlingen en de leerkrachten. Samenwerken kan zo echt een heel goed gevoel geven en leerlingen uit andere klassen kunnen elkaar beter leren kennen.

Ik heb de leerlingen tot slot ook nog gewezen op de portfolio’s van groep 8 van juf Linda waarin al mooie verslagen staan van de zoutauto’s…
KM_C454e-20170124162954

KM_C454e-20170124162954

Mooi om te zien hoe een klein onderdeel van een project kan leiden tot veel plezier in het leren van en met elkaar…

Wordt vervolgd,
Juf Annemarie

 

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.