Vandaag had groep 7 een leuke dag. Ze maakten kennis met robots en zetten hun eerste stappen in de wereld van het programmeren. Hun juf Carola had net de dag ervoor een teamtraining gehad die was verzorgd door de werkgroep ICT (juf Arlette en juf Marjolijn). De leerkrachten waren hier erg enthousiast over. Nu eens kijken of dat ook geldt voor de leerlingen. Juf Carola had er een spelelement ingebouwd: 2 leerlingen programmeren ieder een robotje en de robot die het snelst de opdracht volbrengt heeft gewonnen.

img_9151

En in de middag gingen de groepen 7 van juf Carola en juf Pauline gezamenlijk aan de slag met de opdracht om een stoel te bouwen. Op dit blog valt al te lezen hoe deze opdracht werd aangepakt in de andere groepen. Juf Carola begon met een verhaal over haar opa. Een man met een persoonlijkheid waar je niet makkelijk omheen kon en… een eigen stoel. En toen hij overleed wilde niemand plaatsnemen op opa’s plek, maar de stoel wegdoen… dat kon oma ook weer niet…

Daarna was het de beurt aan de leerlingen om te vertellen over hun eigen plek in huis. Dat was erg gezellig met twee klassen en drie juffen in één lokaal…
img_0194

Daarna kwam de techniek aan de orde: vorm en functie en hoe maak je iets sterk, stevig en stabiel. Plus nog een stukje geschiedenis over de beroemde stoel van Rietveld en de stijl. Een stoel hoeft dus niet altijd lekker te zitten. Soms is mooi zijn, kunstzinnig zijn of status geven belangrijker. Toen kwam het moment om zelf lekker aan de slag te gaan. De leerlingen mochten met diverse materialen gaan bouwen en onderzoeken of dit fijn materiaal was om een stoel mee te bouwen. Ze gingen in groepjes aan de slag…

img_9261 img_9258

img_9254 img_9257

Daar kwamen weer mooie stoelen uit voort…
img_9310  img_9253

img_9252 img_9251

En sommige stoelen werden steeds fraaier naarmate de middag vorderde…
img_9267 img_9266

img_9265

Ook hier waren er weer stoelen met meerdere functies…
img_9264 img_9263

uiteraard de rijdende stoel maar ook…

en een stoel met een ventilator op zonne energie. Klik op deze link om het filmpje te zien…
Na nog wat groepsfoto’s sloten we de middag af…
img_9314

img_9320

Lekker gewerkt, maandag met zijn allen naar Generation Discover!

Groet,
Juf Annemarie

 

 

2 responses »

  1. Erna de Moedt schreef:

    Wat een prachtige stoelen zijn er gebouwd. Trots op juf Carola en juf Pauline en de creativiteit van onze leerlingen!

  2. Arlette schreef:

    Wat een creativiteit! Super gedaan met diverse multifunctionele stoelen die stevig, sterk en stabiel zijn.

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.