We begonnen de les met het filmpje van Austins butterfly. Dat was in het Engels en gaat erover hoe een leerling uit groep 3 steeds beter leert tekenen met behulp van feedback van zijn klasgenootjes. Al vertalend begrepen de leerlingen dat ze veel van Austin en zijn klas konden leren…

Ze zagen op het filmpje hoe je elkaar goed feedback kunt geven. Maar dat is niet alles… Dan moet je ook iets met die feedback gaan doen. Je moet goed kunnen luisteren en dat omzetten in handelingen die je tekening verbeteren. Dat is heeeeeel moeilijk. Fouten durven maken is daarbij ook belangrijk en doorzetten…

De leerlingen gingen enthousiast aan het werk. Net als bij Austin gaven ze elkaar feedback. De juf werd ook veel gevraagd om haar mening te geven. Daarbij merk je duidelijk dat hoe een groep 3 leerling de wereld ziet nog heel anders is dan dat de juf die ziet. De tekeningen maken dit zichtbaar. En dat is ook het boeiende van een tekening: het legt een manier van kijken en denken bloot. Leerlingen uit groep 3 kunnen nog heel moeilijk analyseren wat ze nu eigenlijk zien en hoe ze dat zelf moeten tekenen. Motoriek is daarbij ook lastig voor sommigen…

Dolfijnen waren heel populair…
IMG_0013 IMG_0014
IMG_0006
De spinnen waren ook in trek…
IMG_0001
Maar ook leeuwen en tijgers werden getekend en die zijn hartstikke moeilijk…
IMG_0025 IMG_0024
Er waren zelfs stokstaartjes en giraffen…
IMG_0003 IMG_0011
Aan het eind van de les was het tijd om alle resultaten te bekijken…
IMG_0018 en te evalueren…


En ondanks alle inspanningen en mooie resultaten is je werk ook niet altijd wat je ervan hoopte…
IMG_0027
Zoooooveeeeel moeite gedaan om de strepen goed te krijgen maar oeiiii wat blijft dat toch lastig. Te strak, of te rommelig. Pfffff echte vlammende tijgerstrepen. Ga het maar eens doen. Dat wordt een leven lang oefenen en daar hadden we niet op gerekend. En al vindt iedereen het prachtig, toch ben je dan teleurgesteld. Je had iets anders in je hoofd dan je handen konden maken.
Ook dat hoort bij leren: Doorzetten, ook al was het even niet wat je hoopte. Leg je tekening even weg en als je hem na een poosje weer bekijkt zul je zien dat hij zeker heel mooi is en dat er heel veel dingen inzitten die wel enorm goed gelukt zijn…

Wordt vervolgd,
Groet,
Juf Annemarie

Eén reactie »

  1. juf Erna schreef:

    Een mooie manier van leren geven van feedback aan elkaar! Wat is het toch een prachtig filmpje. Hoe waardevol dat we onze leerlingen leren om elkaar goede feedback te geven!

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.