In onderwijsland is een hoop aan de hand. De wereld verandert en het onderwijs verandert mee. Van elkaar leren en elkaar inspireren is hierbij geen overbodige luxe want goed onderwijs geven is complex. Vorige week was een boeiende week met veel indrukken en uitwisseling. Op maandag was in het museum voor communicatie in Den Haag een inspiratiedag van ons bestuur ‘De Haagse Scholen’. Dit ging over innovaties in het onderwijs met diverse sprekers en workshops. Wim Veen sprak over de invloed van digitale mogelijkheden en gaming op het onderwijs….
IMG_4057
Wetenschapsjournalist Mark Mieras nam met ons in zijn lezing een duik in de hersenen. Hoe werkt leren precies?…
IMG_4069
Ook was er een keuze uit diverse workshops: ‘Global search for innovation’ door Joanne Quinn, ‘O4NT’ door Maurice de Hond, ‘Creatieve technologische toepassingen’ door Keimpe de Heer, ‘3d printing’ door Kathelijn Rombaut, ‘SlimFit’ door Ed Booms, ‘Agora’ door Sjef Drummen en ‘Onderzoekend en ontwerpend leren’ door Lisette Rinke de Wit en Rita Baptiste. Keuze genoeg dus…

Dinsdag en woensdag gingen de teams van de Qindscholen zich verdiepen in NPDL (meer info hierover op deze site) onder leiding van Joanne Quinn die speciaal overkwam uit Canada. Ze werkt nauw samen met Michael Fullan om dit gedachtegoed wereldwijd uit te dragen. Op onderstaande foto zie je het team van OBS De Startbaan druk in gesprek over deze onderwerpen…
IMG_4224
Donderdag en vrijdag waren de desinglabs over NPDL die begonnen met een keynote van John Hattie in de RAI. Hier hadden teamleden onder wie ikzelf een mooi fotomoment met deze goeroe van het onderwijsonderzoek…
IMG_4226
De designlabs werden voorgezet in het Okura hotel even verderop. Ook hier was Joanne Quinn weer aanwezig en was John West Burham een belangrijke spreker…
IMG_4263
Hoe krijg je in je onderwijs bovenstaande voor elkaar? En wat doen we al? Wat is er al bereikt? Daarover werd gesproken en uitgewisseld met op de vrijdag een presentatie van alle scholen die met NPDL bezig zijn. Wij hebben daar onderstaand filmpje gepresenteerd…

We zijn best trots op wat er al is bereikt maar nemen ook weer een hoop ideeën mee van deze afgelopen week. Door deze uitwisseling en indrukken kunnen wij weer volgende stappen zetten die nodig zijn om ons onderwijs verder te verbeteren.

Dit zal weer zichtbaar worden in de projecten van de Woord&Beeldclub.

Wordt dus zeker vervolgd,
Groet,
Juf Annemarie

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.