Vorige week hebben we ons verdiept in de techniek en hebben we ontwerpen gemaakt…
2015-01-19 12.41.14 2015-01-19 12.41.33
Die ontwerpen moesten natuurlijk vandaag echt gebouwd worden. We gingen aan de slag…
2015-01-19 12.18.39 2015-01-19 12.41.02
Er was lekker wat materiaal zodat we konden gaan bouwen en uitproberen of de ideeën op papier wel echt zo werkten als we hadden bedacht. Veel leerlingen waren bang om fouten te maken maar leerden vandaag dat ‘fouten maken’ juist belangrijk is om te kunnen leren en uitproberen.
2015-01-19 14.34.14 2015-01-19 14.47.14
Samenwerken en oplossingen met elkaar delen is ook belangrijk. En doorzetten en opnieuw proberen als iets niet direct werkt zoals je dacht. Veel leerlingen hebben vandaag een mooie start gemaakt met hun automata. Randy en Bas waren snel en hadden er al één die helemaal af was…


Tussen de middag bedacht ik dat hun resultaat wel mooi lesmateriaal was voor de volgende groep, maar Bas had zijn werk al mee naar huis genomen. Gelukkig staat alles ook op film.

Volgende keer bouwen we verder…

Groet,
Juf Annemarie

3 responses »

  1. Juf Erna schreef:

    Wat een moeilijk onderwerp zeg! Erg knap dat de leerlingen dit kunnen. Dit is onderzoekend en ontwerpend leren. Van fouten maken kun je leren!! Trots op onze leerlingen en juf Annemarie!

  2. Mart & Renée schreef:

    Hallo Annemarie,

    Waar kan ik de materialen bestellen die jij hebt gebruikt voor het maken van de automata? : De kartonnen met gaatjes, de cirkels van dik en dun foam, de kartonnen cirkels en het ijzerdraad? Ik wil ook automata gaan maken met kinderen, vandaar.

    Hartelijke groeten en hopelijk tot spoedig horens, Renée Krijtenburg

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.