Morgen gaan de Plusklassen van de bovenbouw weer verder met hun verhaal voor de KRFF film die we gaan maken over kinderrechten. http://www.krff.nl/

Op zoek naar wat ideeën en inspiratie voor morgen struinde ik het web af over mensenrechten en kinderrechten… De beelden die ik tegenkwam maakten me heel verdrietig. Er is verschrikkelijk veel onrecht en schendingen van mensen- en kinderrechten in de wereld. Dat weet ik als volwassene natuurlijk wel… Je ziet dagelijks beelden van oorlog en onrecht voorbijkomen op het nieuws…maar zie je het allemaal achter elkaar langskomen, dan word je er een beetje moedeloos van… Houdt het dan nooit op? Leren mensen dan nooit van hun fouten? En een gevoel van moedeloosheid is niet iets wat ik de leerlingen in mijn lessen wil meegeven… wel doelen, mogelijkheden, hoop…

Toen zag ik Malala op TV in het programma College Tour. In dit programma interviewt Twan Huys samen met studenten steeds een gast waarvan de studenten veel kunnen leren en inspiratie van kunnen opdoen.

De vorige week hebben we het in de lessen van de Woord&beeldclub ook gehad over Malala’s leven… Sommige leerlingen wisten al veel over haar te vertellen: Een Pakistaans meisje dat heel graag naar school wilde maar door de Taliban door het hoofd werd geschoten omdat zij onderwijs voor meisjes verbieden…

Op wonderbaarlijke wijze overleefde ze deze aanslag en kent de hele wereld haar nu.

Wat hoop geeft is dat deze aanslag juist averechts heeft gewerkt. In plaats van haar uit te schakelen gaf deze aanslag Malala een stem die nu in de hele wereld gehoord wordt. Met veel inzicht en moed spreekt zij nu over rechten voor vrouwen en meisjes. Presidenten, ministers en koningshuizen ontvangen haar en wereldwijd is er nu steun en aandacht voor haar verhaal.

Met ontroering en verbazing heb ik de uitzending bekeken waarin zij veel vragen van de studenten beantwoordt…

Ik ga morgen een stuk van de uitzending ook met de leerlingen bekijken van de groepen 6 t/m 8. Omdat het verhaal van dit ene meisje hoop geeft en je hier ook aan ziet dat een individu, een meisje uit Pakistan, een enorm verschil maakt… Soms denk je dat de problemen te groot zijn en dat het niet uitmaakt wat je doet of zegt…Malala bewijst ons het tegendeel: Iedereen kan een verschil maken en wat we zeggen en doen is altijd belangrijk…

Wie wil kan de uitzending thuis bekijken op uitzending gemist: http://www.uitzendinggemist.nl/programmas/1169-college-tour

Wordt vervolgd…

Groeten,
Juf Annemarie

Eén reactie »

  1. Erna schreef:

    Prachtig interview met Malala. Respect. Zo jong en zo stevig in je schoenen staan!! Vechtend voor haar recht, het recht van ieder kind: recht op goed onderwijs, recht op een goede toekomst, recht op een gelukkig leven. Zeneemt het heft in eigen hand op een zeer respectabele wijze. Kan menig politicus een voorbeeld aan nemen. Hoop dat onze leerlingen leren van haar wijsheid, haar positieve levenshouding, haar adviezen en haar wilskracht en doorzettingsvermogen! Kinderrechten, een prachtig onderwerp voor onze plusklassen!

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.